Aleppské mýdlo

classic Klasický list Seznam threaded Témata
8 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Aleppské mýdlo

verunka
Ahoj,moc moc prosím, nemáte někdo přesný recept nebo odhad na aleppské mýdlo? Zde odkaz a info o něm: http://www.rozhlas.cz/leonardo/svet/_zprava/656740

A nevíte něco bližšího o té kalcinové sodě? (která v tomto receptu slouží jako hydroxid sodný)

Odpovědět | Témata
|

Re: Aleppské mýdlo

Helena Drakula
Odpovědět | Témata
|

Evik
Hej, super odkaz, Helena! Vďaka! :)

Verunka - Kalcinová soda je uhličitan sodný, alebo sóda na pranie - Na2CO3. Je to omnoho slabšia báza než hydroxid sodný a potrebuje vysoké teploty (200°C),  dlhý čas (aj 24 hodín) a neustále miešanie, aby mydlo zmydelnila. Preto sa používa všade v modernej výrobe hydroxid sodný, ale je mi jasné, že to chceš vyrobiť podľa pôvodného postupu.

Tak veľa štastia, keď tak nám daj vedieť, ako si dopadla!
Odpovědět | Témata
|

Dáša
Odpověď na tento příspěvek od verunka
Ahoj, jsem moc ráda za tento blog, moc se mi líbí, hodně jsem se z něj naučila. Jsem teda začátečník, ale zaujalo mně Aleppské mýdlo, tak jsem hledala a hledala, no a našla jsem tento recept, sice je to jen přeloženo Googlem překladačem, takže některé slovíčka nejsou až tak docela přesné. mýdlo jsem udělala podle tohoto receptu, a je úžasné, má příjemnou jemnou vůni, ale co je důležité bezvadně pění. Žiju ve španělsku, takže se jednoduše dostanu k čersvému bobkovému listu a opravdu to nemá chybu. Na fotkach díky blesku je barva jako by do hněda, ale ve skutečnosti je hráškově zelená.
odkaz zde:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=321891801281158&set=pb.321854457951559.-2207520000.1381673887.&type=3&theater

pokud by nefungoval odkaz tak můj kapku upravený recept je zde:
Gépadsou: Aleppské mýdlo

přetučnění 10%
150g studený macerát imitace vavřín olej  (kokosový olej + bobkový lis)
200g olivového oleje lis. za studena
50g mandlový olej
152 g výluh vavřínových listu, filtrován
55,123g hydroxidu sodného
dostat se do stopy trochu trva
nepřidala jsem žádne barvivo, protože samotný bobkový list rozmixovaný v kokosovém oleji je dost zelený
a výluh nádherně voní(vařící destil. voda + nadrobno nastříhaný bobkový list)
výluh i macerát jsem si připravila o den dřív

do zmýdlení :)
Odpovědět | Témata
|

Lukáš
Kdybyste chtěli originální mýdlo, můžete zkusit originál, který dovážíme z Aleppa. Je to přímo od toho pána, se kterým jsem dělal reportáž pro ČRo - Leonardo (viz odkaz nahoře). Recept je jiný, než uvádíte. Netvrdím, že se nedělají se i jiné variace, to určitě ano. Kromě olivového a vavřínového oleje se do aleppského mýdla jiný olej běžně nedává. Pokud na trhu najdete aleppské mýdlo s jinými oleji, většinou to jsou rozemletá mýdla, kam se přidají další oleje a eterické oleje a pak se znovu vylisují. To už ale vypadá zcela jinak.

http://eshop.madeinsyria.cz/index.php?route=product/category&path=36
Odpovědět | Témata
|

Rukaya
Dekuji za recept na Aleppske mydlo....Nenasel by se nekdy i presny postup? Ve vyrobe mydla jsem uplny zacatecnik. Kdyz je potreba 150g studeneho maceratu-kolik je teda presne potreba kokos.oleje a kolik bob. listu? Stejne jako s vyluhem-152g vavrinovych listu- kolik je potreba vody a kolik listu? Opravdu by me to moc zajimalo, rada bych si myslo vyrobila.
Odpovědět | Témata
|

Dáša
vsunuji tady odkaz na recept na mýdlo Aleppo
https://creandocosmetica.com/blog/jabon-de-alepo-n38
stranky jsou ve španělštině, ale s googl překladačem to není problém
zdravím Dáša
Bob
Odpovědět | Témata
|

Bob
Kde kupujete olej z plodů vavřínu ? Rád bych zkusil udělat to Allepské mýdlo.