Ahojte :)

classic Klasický list Seznam threaded Témata
2 zpráv Volby
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Ahojte :)

Luthien162
Ahojte, tiez som tu nova, hoci tento blog aj forum si citam uz zo dva mesiace. Zatial som vyrobila dve mydla, obidva podla receptu na citronovo-jogurtove mydlo. Chovame kozy a manzel vyraba vyborny kozi jogurt, tak som ho hned vyuzila v recepte. Prve mydlo je s kokosovou vonou, bez farbiv a prekvapilo ma, ze ostalo celkom biele, cakala som, ze zozltne ovela viac. Druhe mydlo je kavovo-kakaove s vonou vanilky a vyzera ako kolac a nie mydlo :)
Chystam sa vyrobit teraz najblizsie skoricove mydlo, tiez s kozim jogurtom. Chcela by som aby bolo ruzove. Citala som, ze skorica aj skoricova esencia farbia mydlo na ruzovo.
Dalsie mydlo bude mydlo na riad. Manzel ma problem s exzemom na rukach a musi pouzivat rukavice ked chce nieco umyt. Bezne saponaty mu skodia. Preto chcem skusit mydlo na riad a dufam, ze bude fungovat :)
Chcem sa podakovat za tieto skvele stranky, vdaka nim som sa odvazila skusit vyrobit mydlo, hoci som sa toho zo zaciatku trochu bala :) Je to uzasny pocit vyrobit si mydlo podla vlastnych predstav a s pocitom, ze konecne mozme pouzivat nieco, co nam prospieva a nie sme odkazani na tie "veci" z obchodu, co sa tvaria ako mydlo :)

Este jedna otazka: zaujimalo by ma, ci je mozne zafarbit cast, napriklad tretinu mydlovej hmoty zlatou mikou, vliat ju do zvysku hmoty a pouzit ju na dekorovanie mydla. Ci po stuhnuti mydla bude ta cast kde je mika naozaj zlatej farby, alebo sa strati? Chystam sa to vyskusat, pretoze som naozaj zvedava aky bude vysledok. Ak s tym mate skusenosti budem vdacna za vase rady a postrehy, dakujem :)
Odpovědět | Témata
Otevřít tento příspěvěk v zobrazení vlákno
|

Re: Ahojte :)

Luthien162
Pokusim sa sem dat este fotky.